Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Czekan Climbing Technology Dron+ Plus

Czekan Climbing Technology Dron+ Plus
Cena: 364.00
Cena netto: 295.93 zł
Ilość sztuk:
Rozmiar:
Czekan Climbing Technology Dron+ Plus

Czekan Climbing Technology Dron+ Plus 52cm /59cm /66cm

 

Produkt aktualnie niedostępny  

Rozwinięcie niezwykle popularnego czekana Climbing Technology Dron, które całkowicie spełnia oczekiwania zaawansowanych użytkowników. Model ten doskonale sprawdza się w górskich warunkach. Pozwala efektywnie przemieszczać się w zimowych warunkach zarówno na bardziej płaskich szlakach, jak i stromych, technicznych drogach. Stworzony specjalnie dla doświadczonych alpinistów, którzy poszukują bardziej technicznego narzędzia do przemieszczania się w trudnych warunkach.

Czekan Climbing Technology Dron Plus doskonale sprawdza się na ośnieżonych zboczach. Lekko wygięte stylisko pozwala na wygodne podpieranie się nim i asekurację. Na trudniejszych fragmentach z pomocą przyjdzie umieszczony na dole uchwyt, który został optymalnie wyprofilowany i wykonany z takich materiałów, aby gwarantował wysoką przyczepność.

Głowice czekana została ukształtowana tak, by jak najlepiej leżała w dłoni i nie wyślizgiwała się z rękawicy. Niezwykle ważnym elementem jest ostrze. Techniczny kształt oraz wygięcie pod odpowiednim kątem sprawia, że świetnie sprawdza się ono w lodzie, a także terenie mikstowym. Swoją charakterystyką dużo bardziej przypomina ostrza czakanów lodowych niż turystycznych. Ponadto zapewnia wysoką wytrzymałością, dzięki czemu nie zawiedzie w wymagających górskich warunkach. Z drugiej strony umieszczono łopatkę. Doskonale spełnia swoją funkcję w czasie oczyszczania chwytów oraz wyrąbywania stopni w lodzie.

Czekan Climbing Technology Dron Plus został u dołu zabezpieczony stalowym grotem. Ułatwia on znacznie przebijanie się przez zewnętrzną, zmrożoną warstwę śniegu, a także chroni stylisko przed łatwym uszkodzeniem. Model ten posiada standardowo pętlę nadgarstkową, która zapobiegnie jego zgubieniu podczas wspinaczki. Regulowana długość pozwala optymalnie dopasować ją do użytkownika i pokonywanego terenu.

Zalety czekana Climbing Technology Dron Plus:
- Bardzo wysoka wszechstronność, pozwalająca wykorzystywać czekan zarówno w łatwiejszym, jak i bardzo technicznym terenie
- Kuta na gorąco głowica i ostrze zapewniają wysoką wytrzymałość
- Praktyczna łopatka do oczyszczania i wykuwania stopni
- Lekkie stopy zastosowane w stylisku ograniczają wagę czekana
- Stalowy grot
- Otwory na pętlę lub karabinek w grocie i głowicy
- Możliwość dokręcenia wspornika dłoni (dostępny osobno)
- W komplecie załączona pętla nadgarstkowa
- Uchwyt na dłoń w dolnej części
- Wyprodukowany we Włoszech.

Dostępne rozmiary:
- rozmiar [0] - długość czekana 52cm
- rozmiar [1] - długość czekana 59cm
- rozmiar [2] - długość czekana 66cm

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij