Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Czekan Climbing Technology Hound G 70cm

Czekan Climbing Technology Hound G 70cm
Cena: 304.00
Cena netto: 247.15 zł
Ilość sztuk:
Rozmiar:
Czekan Climbing Technology Hound G 70cm

Czekan Climbing Technology Hound G  70cm

Hound G to klasyczny czekan turystyczny z lekko wspinaczkowym zacięciem. Wykończenie głowicy, wygięcie styliska oraz możliwość zamontowania griprest’u, sprawia że sprawdzi się on nawet na bardzo stromych podejściach. Pewność chwytu zapewniona jest z jednej strony przez zastosowanie pętli nadgarstkowej, z drugiej zaś – przez „ogumowanie” dolnej części styliska, które zostało wykonane w sposób nie ograniczający możliwości łatwego osadzania czekana w zmrożonym śniegu. Dodatkowo – dzięki malowaniu kataforetycznemu tak głowica jak i grot charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na korozję.

Stylisko typu T, o podwyższonej wytrzymałości na zginanie umożliwia zakładanie stanowiska na stromym stoku, co jest bardzo istotne dla zaawansowanych turystów i znaczcie poszerza zastosowanie czekana. Nadany czekanowi profil z jednej strony umożliwia lepszą penetrację lodu przy wbijaniu ostrza, a drugiej – ułatwia używanie czekana do podpierania się podczas podejścia na średnio stromych stokach.

Materiały użyte do produkcji modelu Hound G, a także zastosowanie kutej głowicy i grota sprawia, że jest to jeden z lżejszych czekanów w swojej klasie – tylko 455g dla długości 50cm.

Do czekana dołączona jest pętla nadgarstkowa, którą można łatwo wypiąć poprzez klamerki zaciskowe.

Dostępne długości:

• rozmiar [2] - długość 70cm

Waga: 515g (dla długości 70cm)

Certyfikacja: CE 0333; UIAA; EN 13089:2011-T

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij