Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Drzewołazy DR2A Protekt

Drzewołazy DR2A Protekt
Cena: 677.00
Cena netto: 550.41 zł
Ilość sztuk:
Drzewołazy DR2A Protekt

PRODUKT NA ZAMÓWIENIE !!!

Drzewołazy DR2A Protekt

Drzewołazy aluminiowe z regulowaną wysokością miękkiej poduchy łydkowej oraz wymiennym kolcem ze stali utwardzanej cieplnie. Zestaw zawiera dwa kolce (krótki i długi).

Przeznaczenie:
Drzewołazy przystosowane są do wchodzenia na drzewa przy wykonywaniu różnych prac na wysokościach np. przy zbiórce owoców, nasion, ścince, koronowaniu.

Budowa:
   - hak drzewołaza ze strzemieniem
   - wymienny kolec drzewołaza
   - osłona
   - pasek

Przygotowanie do pracy:
    Drzewołazy nakłada się na nogi obute w trzewiki, umieszczając strzemię drzewołaza pod podeszwą przy obcasie. Kolec powinien znajdować się po wewnętrznej stronie stopy. Drzewołazy mocuje się do nogi ciasno opasując nogę wraz z hakiem drzewołaza paskami pod kostką i na łydce.


Wchodzenie na drzewo:
    Drzewołazy można stosować tylko z dodatkowym zabezpieczeniem przed odpadnięciem i obsunięciem. Wspinając się lub schodząc po pniu należy przy każdym kroku wbić silnie kolec w drzewo (strącając wcześniej odlatującą korę) i stopniowo przenieść ciężar ciała. Kroki nie powinny być większe niż 20 - 30 cm.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij