Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Drzewołazy DR3A Protekt

Drzewołazy DR3A Protekt
Cena: 699.00
Cena netto: 568.29 zł
Ilość sztuk:
Drzewołazy DR3A Protekt

PRODUKT NA ZAMÓWIENIE !!!

Drzewołazy aluminiowy z regulowaną wysokością poduchy łydkowej, dodatkowo poducha wyposażona jest w blachę usztywniającą nogę przegubowo połączoną z pałąkiem. Zestaw zawiera dwa wymienne kolce (krótki i długi) ze stali utwardzonej ciepnie.

Przeznaczenie:
Drzewołazy przystosowane są do wchodzenia na drzewa przy wykonywaniu różnych prac na wysokościach np. przy zbiórce owoców, nasion itp.

 Budowa:
-hak drzewołaza ze strzemieniem,
-wymienny kolec drzewołaza,
-osłona,
-pasek.

 Przygotowanie do pracy: Drzewołazy nakłada się na nogi obute w trzewiki, umieszczając strzemię drzewołaza pod podeszwą przy obcasie. Kolec powinien znajdować się po wewnętrznej stronie stopy.Drzewołazy mocuje się do nogi ciasno opasując nogę wraz z hakiem drzewołaza paskami pod kostką i na łydce.

Wchodzenie na drzewo: Drzewołazy można stosować tylko z dodatkowym zabezpieczeniem przed odpadnięciem i obsunięciem. Wspinając się lub schodząc po pniu należy przy każdym kroku wbić silnie kolec w drzewo (strącając wcześniej odlatującą korę) i stopniowo przenieść ciężar ciała. Kroki nie powinny być większe niż 20 - 30 cm.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij