Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Drzewołazy DR4 Protekt

Drzewołazy DR4 Protekt
Cena: 603.00
Cena netto: 490.24 zł
Ilość sztuk:
Drzewołazy DR4 Protekt

PRODUKT NA ZAMÓWIENIE !!!

Drzewołazy stalowe z poduchą łydkową, oraz wymiennym kolcem ze stali utwardzanej cieplnie. Zestaw zawiera dwa kolce (krótki i długi).

Przeznaczenie: Drzewołazy przystosowane są do wchodzenia na drzewa przy wykonywaniu różnych prac na wysokościach np. przy zbiórce owoców, nasion itp.

Budowa:

-hak drzewołaza ze strzemieniem,
-wymienny kolec drzewołaza,
-osłona,
-pasek.

Przygotowanie do pracy: Drzewołazy nakłada się na nogi obute w trzewiki, umieszczając strzemię drzewołaza pod podeszwą przy obcasie. Kolec powinien znajdować się po wewnętrznej stronie stopy. Drzewołazy mocuje się do nogi ciasno opasując nogę wraz z hakiem drzewołaza paskami pod kostką i na łydce.

Wchodzenie na drzewo: Drzewołazy można stosować tylko z dodatkowym zabezpieczeniem przed odpadnięciem i obsunięciem. Wspinając się lub schodząc po pniu należy przy każdym kroku wbić silnie kolec w drzewo (strącając wcześniej odlatującą korę) i stopniowo przenieść ciężar ciała. Kroki nie powinny być większe niż 20 - 30 cm.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij