Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Aktualne promocje

P R O M O C J E

Ekspres Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema NE- white/blue

Ekspres Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema NE- white/blue
Cena: 62.00
Cena netto: 50.41 zł
Ilość sztuk:
Rozmiar:
Ekspres Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema NE- white/blue

Ekspres Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema NE- white/blue

Kolejne wcielenie niezwykle lekkiego i poręcznego ekspresu Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema to najnowsze technologie w służbie wspinaczki. 

Zaawansowany technologicznie ekspres złożony z karabinków Aerial Pro S oraz Aerial Pro B połączonych tasiemką Dyneema to niezbędna rzecz w szpeju każdego zaawansowanego wspinacza. Rozwiązanie optymalne wszędzie tam, gdzie każdy zaoszczędzony gram sprzętu jest na wagę złota.

Zastosowanie zaawansowanej technologii kucia na gorąco (Hot forged) oraz wielopłaszczyznowego profilu 3D, pozwoliło na znaczącą redukcję wagi. Ta innowacyjna technologia Climbing Technology pozwala na obniżenie wagi karabinka, przy jednoczesnym utrzymaniu jego wysokiej wytrzymałości. W obu karabinkach zastosowano system Catch Free (bezząbkowy), który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki) oraz ułatwia wpinanie się w plakietki. Karabinek z giętym zamkiem został specjalnie wyprofilowany, aby wpinanie liny było błyskawiczne. Karabinki połączono niezawodną i lekką taśma Dyneema, która jest najczęściej stosowana w takich rozwiązaniach.

Niedużą modyfikacją jest wprowadzenie nowoczesnego stringa. Gumowy Fixit świetnie pozycjonuje dolny karabinek, dzięki czemu zawsze znajduje się on w optymalnej pozycji do wpięcia liny i nie przekręca się niespodziewanie. Dodatkowo całość gwarantuje dodatkową ochronę taśmy na wypadek ocierania ekspresu o skałę, co wpływa pozytywnie na zwiększenie jego żywotności.

Ekspres CT Aerial PRO Set Dyneema to rozwiązanie dla profesjonalistów pokonujących dłuższe drogi tradowe, którzy przykładają największą wagę do lekkości i jakości użytkowanego szpeju.

Dane techniczne:
• Długość taśmy: 12cm / 17cm / 22cm
• Karabinek gięty: Aerial Pro B
• Karabinek prosty: Aerial Pro S
• Patenty: Keylock, Fixit
• Taśma: Dyneema 11 mm
• Wytrzymałość karabinka: 23.9.8 kN / 23.9.8 kN
• Wytrzymałość taśmy: 22 kN

Certyfikacja: CE 0333, EN 12275:2013-B (karabinki), EN 566 (taśma), UIAA

Dostępne długości taśmy:
• rozmiar [0] - długość 12cm
• rozmiar [1] - długość 17cm
• rozmiar [2] - długość 22cm

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij