Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Aktualne promocje

P R O M O C J E

Ekspres Climbing Technology Lime-M Dyneema

Ekspres Climbing Technology Lime-M Dyneema
Cena: 46.50
Cena netto: 37.80 zł
Ilość sztuk:
Rozmiar:
Ekspres Climbing Technology Lime-M Dyneema

Ekspres Climbing Technology Lime-M Dyneema

Niezwykle wszechstronny ekspres wspinaczkowy, łączący w sobie zalety karabinków z prostym zamkiem i drucianych. Całość wyposażona jest w tasiemkę Dyneema, która przyczynia się do redukcji wagi. 

Włoski producent sprzętu wspinaczkowego – Climbing Technology – posiada w swojej ofercie pełen przekrój szpeju, od modeli najbardziej zaawansowanych do tych prostszych, które muszą znieść trud częstego użytkowania. Nie brakuje również wszechstronnych rozwiązań, takich jak Lime-M Set Dyneema, w którym jeden karabinek dysponuje bezząbkowym rozwiązaniem gwarantującym błyskawiczne wpięcie ekspresu, a drugi charakteryzuje się niską wagą i pełną niezawodnością.

Ekspres wyposażono w sprawdzone już w poprzednich sezonach karabinki Lime S oraz Lime W. Wykonane w technologii kucia na gorąco z lekkich stopów, są doskonałym przykładem nowoczesnych rozwiązań i sprawdzonego kształtu. Dzięki temu posługiwanie się nimi nie nastręcza trudności, a wagę udało się utrzymać na fantastycznym poziomie. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek. Dzięki temu wpinanie ekspresu przebiega bez problemów i jest błyskawiczne. Istotny udział ma w tym również bezząbkowe rozwiązanie zamka- tzw. Catch-free. Eliminuje ono ryzyko przypadkowego zahaczenia o szpejarkę, linę czy taśmę, znacząco zwiększając płynność wszystkich operacji. Dolny karabinek posiada zamek druciany. Takie rozwiązanie gwarantuje najwyższą niezawodność nawet w przypadku zabrudzenia zamka. Jest także bardzo wytrzymałe na ewentualne zamarznięcie. Niekwestionowaną zaletą tego typu zamka jest również obniżenie wagi całego karabinka, co przy kilku ekspresach wpiętych w szpejarkę sprawia wielką różnicę.

Nowością w tej edycji ekspresu jest opatentowane rozwiązanie Fixit stabilizujące i zapobiegające przekręcaniu się dolnego karabinka. Ten gumowy stabilizator spełnia jednak jeszcze jedną, dodatkową rolę. Mianowicie zapewnia ochronę taśmy przed szybkim przetarciem, łącząc w sobie dwie funkcje.

Dla zachowania wagi na niskim poziomie zastosowano cienką taśmę z Dyneemy, która świetnie spełnia swoje zadanie.

Climbing Technology Lime-M Set Dyneema to doskonały ekspres wspinaczkowy, który może stanowić podstawę wyposażenia każdego wspinacza.

Dane techniczne:
• Wytrzymałość karabinków: 23.8.8 / 24.8.8 kN
• Karabinek gięty: Climbing Technology Lime W
• Karabinek prosty: Climbing Technology Lime S
• Patenty: Keylock, Fixit
• Taśma: Dyneema 11 mm
• Wytrzymałość karab.: 23.8.8 kN / 24.8.8 kN
• Wytrzymałość taśmy: 22 kN

Certyfikacja: CE 0333, EN 566 (taśma), EN 12275:2013 – B (karabinki)

 

Dostępne długości taśmy:
rozmiar [0] - długość taśmy 11cm
- rozmiar [1] - długość taśmy 17cm
- rozmiar [2] - długość taśmy 22cm

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij