Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Aktualne promocje

P R O M O C J E

Ekspres Climbing Technology Lime Set Green 12cm

Ekspres Climbing Technology Lime Set Green 12cm
Cena: 45.00
Cena netto: 36.59 zł
Ilość sztuk:
Ekspres Climbing Technology Lime Set Green 12cmEkspres Climbing Technology Lime Set Green 12cm

Ekspres Climbing Technology Lime Set Green 12cm

Climbing Technology Lime Set NY to niezwykle wytrzymały ekspres w którym zastosowano poliamidową taśmę znacznie zwiększającą jego trwałość. Idealny do zastosowania zarówno podczas wspinaczki sportowej, jak i górskiej. Zastosowanie bezząbkowych zamków gwarantuje łatwość wpinania liny w każdym momencie.

Jeden z częściej wybieranych ekspresów w kolekcji Climbing Technology. Zawdzięcza to na pewno solidnej budowie, dzięki której jest doskonale przygotowany do intensywnego użytkowania zarówno na drogach sportowych, jak i podczas górskich wyzwań. Dwa karabinki z płynnie działającymi zamkami i taśma poliamidowa tworzą zgrany zestaw, który doskonale spełni stawiane przed nim wymagania.

Podstawę każdego ekspresu stanowią karabinki. Tutaj zastosowano sprawdzony w akcji Climbing Technology Lime. Podobnie jak najbardziej zaawansowane modele wykonano go w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu zachowano idealny balans pomiędzy jego wagą i wytrzymałością. Korpusy karabinków mają bardzo klasyczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a operowanie całym ekspresem jest intuicyjne i nie nastręcza żadnych trudności.

Górny karabinek posiada prosty zamek, natomiast dolny wyposażono w zamek gięty, który sprawia, że wpięcie w niego liny jest dziecinnie łatwe. Oba wyposażono oczywiście w bezząbkowy system Catch-Free, który sprawia, że wpinanie i wypinanie ekspresu nigdy nie było łatwiejsze.

Ważną zmianą w kolejnej edycji ekspresu Climbing Technology Lime Set NY jest zastosowanie innowacyjnego stringa. Opatentowany przez markę CT gumowy Fixit to pomysłowe i szalenie praktyczne rozwiązanie. Doskonale pozycjonuje dolny karabinek, zapobiegając jego przekręcaniu się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest na tyle duży, że chroni taśmę przed szybkim zużyciem w wyniku przetarcia o skały, zwiększając żywotność ekspresu. Do połączenia karabinków zastosowano mocną taśmę poliamidową o szerokości 16 mm.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set NY to pierwszy wybór osób poszukujących w pierwszym rzędzie trwałości i niezawodności podczas częstego użytkowania.

Dane techniczne:
• Długość taśmy: 12cm
• Karabinek gięty: Climbing Technology Lime B
• Karabinek prosty: Climbing Technology Lime S
• Patenty: Keylock, Fixit
• Taśma: Poliamid 16 mm
• Wytrzymałość karabinka: 23.8.8 kN / 23.8.8 kN

• Wytrzymałość taśmy: 22 kN

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij