Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Aktualne promocje

P R O M O C J E

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY - orange/green 22cm

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY - orange/green 22cm
Cena: 63.19
Cena netto: 51.37 zł
Ilość sztuk:
Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY - orange/green 22cm

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY - orange/green 22cm

Fantastyczny ekspres wspinaczkowy z karabinkami Nimble Evo oraz poliamidową tasiemką, który idealnie sprawdzi się na drogach sportowych oraz przy częstym użytkowaniu.

Ekspresy wprost stworzone do wspinaczki sportowej. Duży prześwit karabinków, optymalne wymiary, dzięki czemu całość doskonale leży w dłoni oraz wytrzymała taśma, to idealne połączenie.

Zastosowane karabinki to najnowsza wersja modelu Nimble Evo. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek, natomiast dolny posiada gięty zamek, który znacznie ułatwi wpinanie weń liny. Karabinki wykonano ze stopów lekkich, co pozwala zachować niską wagę. Opanowanie przez firmę Climbing Technology technologii kucia na gorąco, pozwala uzyskiwać wymyślne kształty karabinków, co przekłada się bezpośrednio na ich fantastyczną poręczność i wysoką wytrzymałość. Dodatkowo korpus poddano anodyzacji, która gwarantuje świetny wygląd i optymalne właściwości użytkowe.

Karabinki posiadają szereg usprawnień, które sprawiają, że ekspres doskonale spisze się przy częstym użytkowaniu. Odpowiednie zaokrąglenie krawędzi zmniejsza zużycie lin czy taśm. Dość spore wymiary sprawiają, że doskonale się nim operuje, a spory prześwit ułatwia wpinanie w najtrudniejszych sytuacjach.

W karabinkach marki Climbing Technology nie mogło oczywiście zabraknąć dobrze znanego rozwiązania Catch- free. Usunięcie klasycznego ząbka z zamka sprawia, że wpinanie i wypinanie karabinka to czysta przyjemność. Nie będzie już dochodziło do przypadkowego zahaczania o liny czy szpejarkę.

Do połączenia karabinków wykorzystano niezwykle wytrzymałą taśmę poliamidową. Dolny karabinek został ponadto zabezpieczony przed niekorzystnym obróceniem poprzez zastosowanie gumowego elementu – Fixit. Doskonale pozycjonuje karabinek, a dodatkowo zabezpiecza taśmę przed szybkim zużyciem.

Wszystkie elementy zostały dobrane w tak perfekcyjny sposób, że ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY jest jednym z pierwszych wyborów profesjonalistów.

Dane techniczne:
• Długość taśmy: 22cm
• Karabinek gięty: Nimble Evo B
• Karabinek prosty: Nimble Evo S
• Patenty: Keylock, Fixit
• Taśma: Poliamid 16 mm
• Waga: ok. 105 g (dla wersji 12 cm)
• Wytrzymałość karab.: 25.10.10 kN / 25.10.10 kN

Certyfikacja: UIAA, CE

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij