Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Aktualne promocje

P R O M O C J E

Karabinek Climbing Technology Aerial PRO SG Silver

Karabinek Climbing Technology Aerial PRO SG Silver
Cena: 40.00
Cena netto: 32.52 zł
Ilość sztuk:
Karabinek Climbing Technology Aerial PRO SG Silver

Karabinek Climbing Technology Aerial PRO SG Silver

Jeżeli kiedykowiek odniosłeś wrażenie, że sprzęt który musisz dzwigać, w plecaku czy na uprzęży, jest zbyt ciężki, to karabinki Aerial są właśnie dla Ciebie!

Seria karabinków Climbing Technology Aerial została zaprojektowana dla wspinaczy ceniących sobie przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, zwracających jednak dużą uwagę na rozwiązania techniczne oraz wagę sprzętu który muszą nosić w plecaku czy też przy uprzęży.

Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi karabinów Aerial. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.

Klasyczne wymiary karabinków ekspresowych idealnie leżą w dłoni. Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkami. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane jest od sprzętu wspinaczkowego.

System Catch Free (bezząbkowy) zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki).

Jak każdy karabinek Climbing Technology, również Aerial, jest- przed opuszczeniem fabryki- indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.

CATCH-FREE – Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych

HOT FORGED – Produkty kute na gorąco charakteryzują się większą wytrzymałością oraz trwałością.

Dane techniczne:
• Indywidualnie test.: Tak (12 kN)

• Keylock: Tak
• Materiał: Stop lekki
• Prześwit: 18 mm
• Typ: B
• UIAA: Tak
• Waga: 38 g
• Wymiary: 99 x 56 mm
• Wytrzymałość: 23.9.8 kN
• Zamek: Zakręcany

Certyfikacja: CE: Tak (0333), EN: 12275

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij