Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Aktualne promocje

P R O M O C J E

Karabinek Climbing Technology SNAPPY CF WG andonized

Karabinek Climbing Technology SNAPPY CF WG andonized
Cena: 50.30
Cena netto: 40.89 zł
Ilość sztuk:
Karabinek Climbing Technology SNAPPY CF WG andonized

Karabinek Climbing Technology Snappy CF WG (2C46000 ZPE)

Bezząbkowy karabinek HMS z automatycznym zamkiem Twist Lock. Wykonany z lekkich stopów specjalnie do zastosowań we wspinaczce różnego rodzaju.

Zastosowanie automatycznego zamka sprawia, że raz na zawsze możesz zapomnieć o zakręcaniu karabinka! Zamek Twist Lock daje Ci  stu procentową pewność, że karabinek zawsze zabezpieczy się samoczynnie. Idealny jako osobisty karabinek do asekuracji.
System CATCH-FREE pozwala uniknąć jakichkolwiek problemów z wpinaniem lub wypinaniem karabinka.

 TWIST LOCK to automatyczny zamek, który zapobiega niebezpiecznej sytuacji w której zapomnimy zabezpieczyć karabinek (co niestety, może czasem mieć miejsce w przypadku klasycznych karabinków zakręcanych). Jest on przy tym bardzo szybki i łatwy w obsłudze, nie wymaga specjalnej wprawy aby dawał się otwierać jedną ręką w zaledwie sekundę. W celu odblokowania i otwarcia zamka wystarczy przekręcić „śrubę” o 3/4 obrotu, po jej zwolnieniu, zamek zawsze powróci do pierwotnej pozycji i sam się zabezpieczy.

CATCH-FREE Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.

Ciężar: 86 g
Wytrzymałość: oś podłużna: 23kN
                   oś poprzeczna: 10kN
        przy otwartym zamku:  9kN
Prześwit: 21mm

Certyfikacja: UIAA, CE 0333, EN 12275, EN 362

*dostępna również tańsza, bezbarwna wersja w naszym sklepie link

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij