Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Aktualne promocje

P R O M O C J E

Lonża Climbing Technology Classic-K Set

Lonża Climbing Technology Classic-K Set
Cena: 229.80
Cena netto: 186.83 zł
Ilość sztuk:
Lonża Climbing Technology Classic-K Set

Lonża Climbing Technology Classic-K Set

Podwójna lonża do asekuracji na Via Ferratach. Najnowsza wersja z dodatkowym pokrowcem na linę!

System asekuracyjny na Via Ferratach jest skuteczny tylko w przypadku zastosowania atestowanej lonży. Idealna lonża  posiada automatyczne karabinki i amortyzator, jest pozbawiona węzłów które osłabiają linę. Wszystkie te cechy posiada produkowana we Włoszech  lonża Climbing Technology Classic-K Set.Z lonżą Via Ferrata Climbing Technology Classic-K Set będziesz czuł się bezpiecznie podczas górskich wycieczek.

Jest to kompletna lonża składająca się z: 
-dynamicznej liny 10mm - łączenie liny szwem zapewnia większą wytrzymałość niż węzły. Wszystkie szwy pokryto ochronna powłoką.

-taśmy poliamidowej - jej zastosowanie przy karabinkach sprawia, że lonża nie skręca się w trakcie użytkowania; daje się szybko ustawić w prawidłowej pozycji (a wizualna ocena ułożenia jest niezmiernie prosta nawet dla początkujących).

-dwóch automatycznych karabinków bezząbkowych (Catch Free), które dzięki specjalnie skonstruowanym zamkom pozwalają szybko i bezpiecznie przepinać się na kolejne odcinki Via Ferraty; Oba karabinki posiadają specjalne zabezpieczenia przy łączeniu z liną, dzięki czemu nie obracają się samoczynnie.

-lekkiej płytki hamującej mającej za zadanie pochłanianie energii powstałej podczas odpadnięcia, dzięki czemu siła działająca na wspinacza zostaje zminimalizowana. Energia jest pochłaniana w wyniku przesuwania sie liny w specjalnie skonstruowanej płytce.

-zszywanej pętli służącej do połączenia z uprzężą.

-pokrowca na linę zapewniającego ochronę przed zabrudzeniem oraz zapobiegającemu plątaniu się liny.

Wszystkie karabinki Climbing Technology są produkowane we Włoszech, gdzie przed wprowadzeniem do sprzedaży poddaje się je indywidualnym testom wytrzymałościowym pod obciążeniem 12 kN. Tak - to nie pomyłka! Masz 100% pewność, że każdy karabinek CT który otrzymasz do domu wraz z zestawem Via Ferrata został wcześniej we włoskiej fabryce przetestowany pod obciążeniem 12kN!

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij