Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Raki Climbing Technology Lycan Automatyczne ETUI

Raki Climbing Technology Lycan Automatyczne ETUI
Cena: 475.92
Cena netto: 386.93 zł
Ilość sztuk:
Raki Climbing Technology Lycan Automatyczne ETUI Raki Climbing Technology Lycan Automatyczne ETUI Raki Climbing Technology Lycan Automatyczne ETUI Raki Climbing Technology Lycan Automatyczne ETUI Raki Climbing Technology Lycan Automatyczne ETUI

Raki Climbing Technology Lycan Automatyczne + ETUI 

Lycan to topowe raki przeznaczone do wspinaczki w lodzie, wymagającej turystyki wysokogórskiej, czy mikstu. Spiszą się wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka niezawodność.

Najnowsze dzieło włoskich specjalistów projektujących sprzęt wspinaczkowy. Raki dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy wykorzystają je w niesprzyjających warunkach, a także dla początkujących, którzy mają w perspektywie rozwój. 

Model ten posiada ramową konstrukcję. Dla zapewnienia odpowiedniej sztywności raki wykonano z hartowanej stali. Zwiększa to ich wytrzymałość oraz polepsza stabilność w czasie wspinaczki. Za przyczepność odpowiada 12 zębów. Przednie zęby atakujące mają przekrój litery T, co pozwala na ich wykorzystywanie zarówno podczas wspinaczki na lodospadach, jak i chodzenia po zmrożonym śniegu. Dobranie odpowiednich kątów powoduje, że sprawdzą się również w drytoolingu. Symetryczne rozłożenie pozostałych zębów oraz ich odpowiednie odchylenie zapewniają dobrą przyczepność na podłożu o zróżnicowanym nachyleniu. 

Podczas przemieszczania się w bardziej płaski i zaśnieżonym terenie z pewnością przydadzą się załączone podkładki przeciwśnieżne, zapobiegające gromadzeniu się nadmiaru śniegu pod butem. 

Raki posiadają bardzo prosty w obsłudze system regulacji. W zależności od ustawienia łącznika umożliwia on regulację w zakresie rozmiarów 36-43 lub 42-47. W zestawie załączono pokrowiec na raki.

Dane techniczne:
• Ilość zębów: 12
• Materiał: Stal hartowana
• Podkładki: Tak w komplecie
• Pokrowiec: Tak
• Przednie zęby: Atakujące
• Przeznaczenie: Wspinaczka mikstowa, lodospady, turystyka
• UIAA: Tak
• Waga: 1060 g
• Zakres regulacji: 36 - 47

Certyfikacja: CE:  EN: 893

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij