Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Karabinek Climbing Technology PILLAR CF TG

Karabinek Climbing Technology PILLAR CF TG
Cena: 59.99
Cena netto: 48.77 zł
Ilość sztuk:
Kolor:
Karabinek Climbing Technology PILLAR CF TG

Karabinek Climbing Technology Pillar CF TG (Triplex)

Owalny kształt karabinka sprawia, że jest on wprost idealny do współpracy z różnego rodzaju bloczkami, ale nie zawiedzie także w połączeniu z przyrządami asekuracyjnymi. Brak ząbka znacząco „ułatwia życie” całkowicie eliminując ryzyko zahaczenia o inny szpej.

• Automatyczna blokada zamka typu Triplex dodatkowo zapewnia praktycznie stuprocentową pewność, że zamek zawsze pozostanie zabezpieczony przed otwarciem. Trzy ruchy potrzebne do jego odbezpieczenia (odciągnięcie „śruby”, przekręcenie, otwarcie zamka) sprawiają, że nie może się to zdarzyć przypadkowo...dla pełnej kontroli Twoich poczynań.

• TRIPLEX - to automatycznie zamykający się zamek, dzięki któremu nie można zapomnieć o zabezpieczeniu karabinka. Od dobrze znanej już opcji Twist-Lock różni go podwójne zabezpieczenie. Dzieki niemu, przypadkowe otwarcie zamka jest praktycznie niemożliwe! Jest przy tym równie łatwy i płynny w obsłudze (do wprawy dochodzi sie już po kilku próbach) co klasyczne zamki automatyczne, czy zwykłe zakręcane. Karabinki z zamkiem Triplex znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zapewnienia maksymalnego
poziomu pewności i bezpieczeństwa.

• CATCH-FREE - Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.

Ciężar: 82g
Wytrzymałość:
            oś podłużna: 24kN
         oś poprzeczna: 8kN
przy otwartym zamku: 7kN
Prześwit: 21mm

Certyfikacja: CE 0333, EN 362, 12275, UIAA

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij