Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Karabinek Climbing Technology PILLAR CF WG

Karabinek Climbing Technology PILLAR CF WG
Cena: 58.55
Cena netto: 47.60 zł
Ilość sztuk:
Karabinek Climbing Technology PILLAR CF WG

Karabinek Climbing Technology Pillar CF WG (Twist Lock)

Automtyczna blokada zamka sprawia, że karabinek ten nigdy nie pozostanie niezabezpieczony! Zastosowanie systemu CATCH-FREE uniemożliwia przypadkowe zahaczenie o taśmy lub repy itp. podczas wpinania lub wypinania karabinka. Innowacyjny profil pozwolił na osiągnięcie dużego prześwitu – 21mm!

• Automatyczny zamek zapobiega niebezpiecznej sytuacji w której zapomnimy zabezpieczyć karabinek (co niestety, może czasem mieć miejsce w przypadku klasycznych karabinków zakręcanych). Jest on przy tym bardzo szybki i łatwy w obsłudze, nie wymaga specjalnej wprawy aby dawał się otwierać jedną ręką w zaledwie sekundę. W celu odblokowania i otwarcia zamka wystarczy przekręcić „śrubę” o 3/4 obrotu, a po jej zwolnieniu, zamek zawsze powróci do pierwotnej pozycji i sam się zabezpieczy.

• Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.

Ciężar: 82g
Wytrzymałość:
            oś podłużna: 24kN
         oś poprzeczna: 8kN
przy otwartym zamku: 7kN
Prześwit: 21mm

Certyfikacja: CE 0333, EN 362, 12275, UIAA

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij