Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Karabinek Climbing Technology SNAPPY CF WG (TWIST LOCK) Alu - SILVER

Karabinek Climbing Technology SNAPPY CF WG (TWIST LOCK) Alu - SILVER
Cena: 49.00
Cena netto: 39.84 zł
Ilość sztuk:
Karabinek Climbing Technology SNAPPY CF WG (TWIST LOCK) Alu - SILVER

Karabinek Climbing Technology SNAPPY CF WG (TWIST LOCK) Alu - SILVER

Wytrzymały karabinek z automatycznym zamkiem Twist Lock. Wykonany ze stali specjalnie do zastosowań w różnego rodzaju pracach na wysokości.

 Bezząbkowy karabinek HMS z automatycznym zamkiem Twist Lock.

Zastosowanie automatycznego zamka sprawia, że raz na zawsze możesz zapomnieć o zakręcaniu karabinka! Zamek Twist Lock daje Ci 100% pewność, że karabinek zawsze zabezpieczy się samoczynnie.Idealny jako osobisty karabinek do asekuracji.

Zastosowanie systemu CATCH-FREE pozwala uniknąć jakichkolwiek problemów z wpinaniem lub wypinaniem karabinka.

TWIST LOCK

Automatyczny zamek zapobiega niebezpiecznej sytuacji w której zapomnimy zabezpieczyć karabinek (co niestety, może czasem mieć miejsce w przypadku klasycznych karabinków zakręcanych). Jest on przy tym bardzo szybki i łatwy w obsłudze, nie wymaga specjalnej wprawy aby dawał się otwierać jedną ręką w zaledwie sekundę. W celu odblokowania i otwarcia zamka (2) wystarczy przekręcić „śrubę” o 3/4 obrotu (1). Po jej zwolnieniu, zamek zawsze powróci do pierwotnej pozycji i sam się zabezpieczy.

 

CATCH-FREE
Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Waga: 88g;Wytrzymałość: kN 23.10.9;

Dane techniczne:
  
CE: Tak (0639)

EN: 12275

Indywidualnie test.: Tak (12 kN)

Keylock: Tak

Materiał: Stopy lekkie

Prześwit: 22 kNTyp: H

UIAA: TakWaga: 89 g

Wymiary: 111 x 73 mm

Wytrzymałość: 23.10.9 kN

Zamek: Twist Lock

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij