Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Karabinek Ocun Eagle HMS Screw Green

Karabinek Ocun Eagle HMS Screw Green
Cena: 60.00
Cena netto: 48.78 zł
Ilość sztuk:
Karabinek Ocun Eagle HMS Screw GreenKarabinek Ocun Eagle HMS Screw Green

Karabinek Ocun Eagle HMS Screw Green

BRAK NA MAGAZYNIE

Ultralekki, ergonomiczny karabinek osobisty Eagle HMS Screw – tylko dla orłów!

Nazywa się Eagle i jest karabinkiem naprawdę wysokich lotów. Jego mocne strony to zwarta, kompaktowa budowa, która w połączeniu zlekkim stopem aluminium kutym na gorąco dla maksymalnej wytrzymałości i trwałości powoduje, że karabinek Eagle HMS Screw jest bardzo lekki jak na karabinek tego typu. Dodatkowo mocne profilowanie korpusu nie tylko zmniejsza wagę ale też jest „przyjazne” dla lin, taśm i łącznika uprzęży.

Kształt korpusu karabinka HMS Eagle został zaprojektowany w ten sposób by z jednej strony maksymalnie zwiększyć jego wytrzymałość i zapewnić odpowiednie ułożenie i rozłożenie sił w każdej sytuacji, w której będzie używany, a z drugiej strony zapewnić maksymalną wygodę poprzez doskonale dopasowany do dłoni, ergonomiczny kształt.

W karabinku Eagle HMS zastosowano zamek CATH-FREE – rozwiązanie doskonale znane i doceniane przez wszystkich wspinaczy. Zakończony w ten sposób zamek karabinka nie zahacza o inny sprzęt – liny, taśmy, repy czy kości – podczas manipulacji sprzętowych, ułatwiając nam znacząco życie.

Zamek tego karabinka zabezpieczany jest przez klasyczny, dobrze nam znany zamek typu Screw. W wersji z tym zamkiem karabinek osobisty Eagle jest jeszcze lżejszy.

Dane techniczne:
• Materiał: Stopy lekkie
• Prześwit: 23mm
• Waga: 70g
• Wymiary: 102x75mm
• Wytrzymałość: 23-10-8 kN
• Zamek: zakręcany
• Certyfikacja: CE 1019, UIAA, EN 12275, EN 362

 

BRAK NA STANIE

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij