Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Przyrząd Zaciskowy Climbing Technology Quick ROLL

Przyrząd Zaciskowy Climbing Technology Quick ROLL
Cena: 389.00
Cena netto: 316.26 zł
Ilość sztuk:
Przyrząd Zaciskowy Climbing Technology Quick ROLLPrzyrząd Zaciskowy Climbing Technology Quick ROLL

Przyrząd Zaciskowy Climbing Technology Quick ROLL

Przyrząd zaciskowy ze zintegrowanym bloczkiem to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia jeszcze większą wygodę w czasie wychodzenia po linie.

Rozwiązanie opracowane przez projektantów marki Climbing Technology to świetne rozwinięcie tradycyjnych ręcznych przyrządów zaciskowych. Całość oparta jest o rozwiązania znane z modelu Quick-up, które wzbogacono dodatkowo o zintegrowany bloczek. Pozwala on stworzyć wraz z automatycznym przyrządem asekuracyjno-zjazdowym (na przykład CT Sparrow) lub piersiowym przyrządem zaciskowym, optymalny zestaw do podchodzenia po linie. Zastosowanie bloczka pozwala zmniejszyć tarcie i ułatwia sprawne pokonywanie kolejnych metrów.

Climbing Technology Quick Roll posiada opatentowany system, który znacząco ułatwia odciągnięcie zacisku od liny. Odbywa się to jednym, płynnym ruchem kciuka i nie wymaga wielkiej wprawy. Sprawna obsługa przyrządu jest możliwa już od samego początku, co często jest utrudnione w przypadku innych rozwiązań.

Konstrukcja zacisku i ząbków została tak zaprojektowana, aby zużycie liny zostało zmniejszone do minimum. Specjalne wycięcia zmniejszają możliwość akumulacji błota. Całość bardzo dobrze leży w dłoni dzięki wyprofilowanej, gumowej rączce. 

Uwaga! Zintegrowany bloczek służy tylko do wychodzenia po linie, nie może być używany do wciągania ładunku oraz osób.

Dane techniczne:
• 
Do lin: 8-13 mm (EN 567), 10-13 mm – 100 kg (EN 12841)
• 
Materiał: Stopy lekkie
• 
UIAA: tak
• 
Waga: ok. 261 g
• 
Wymiary: ok. 190 x 90 mm

Certyfikacja: CE: 0333, EN: 567:2013, 12841:2006 - B

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij