Kategorie

sprzęt wspinaczkowy

Przyrząd Zaciskowy CT Ascender EVO CZARNY

Przyrząd Zaciskowy CT Ascender EVO CZARNY
Cena: 200.00
Cena netto: 162.60 zł
Ilość sztuk:
Przyrząd Zaciskowy CT Ascender EVO CZARNYPrzyrząd Zaciskowy CT Ascender EVO CZARNYPrzyrząd Zaciskowy CT Ascender EVO CZARNY

Przyrząd Zaciskowy Climbing Technology Ascender EVO CZARNY

Nowoczesny przyrząd zaciskowy cenionej włoskiej marki Climbing Technology Chest Ascender Evo z innowacyjnym systemem zwalniania liny.

 Chest Ascender Evo stworzony z lekkich stopów posiada liczne zalety przydatne we wspinaczce.  Opatentowany system odblokowania, wymaga tylko jednego ruchu w dół uwalniając linę, działa skutecznie nawet pod niewielkim obciążeniem. Możliwe jest to dzięki odpowiedniej konstrukcji zacisku - zwalnianie mechanizmu następuje już od pierwszej chwili jego odciągania. Nie wymaga złożonego ruchu jak w produktach konkurencyjnych firm.

Specjalna blokada przyrządu Climbing Technology z ząbkami posiada trzy wcięcia, zapobiegające gromadzeniu się błota zmniejszając równocześnie siłę potrzebną do przesuwania się liny. System z dodatkowymi ząbkami równocześnie zmniejsza zużycie się liny. Nowy profil zewnętrzny dźwigni sprawia, że wspinaczka jest płynna i bardziej efektywna.

Specjalnie wyprofilowany kształt otworu w dźwigni otwierającej jest łatwy w użyciu nawet w rękawicach. Dzięki nieco zmodyfikowanej konstrukcji dolnego otworu urządzenie zawsze pozostaje w pozycji równoległej do użytkownika.

Przyrząd Chest Ascender Evo przeznaczony jest do lin o średnicy od 8 do 13 mm.

Najważniejsze cechy:
-Opatentowany system odblokowania;
-Blokada z ząbkami zapobiegająca zbieraniu się błota;
-Prosty w użyciu, nie wymaga złożonych ruchów; 

Dane techniczne:
• 
Do lin: 8-13 mm
• 
Materiał: Stopy lekkie
• 
Waga: ok. 148 g
• 
Wymiary: 105 x 75 mm

Certyfikacja: CE 0333, UIAA, EN: 12841:2006-B, 567:2013
EN EN 567:1997 dla lin 8-13 mm
EN EN 12841:2006-B dla lin 10-13 mm

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij